LIEBHERR, DUNAVOX, HUMIBOX vinotéky pro každého

Domácí vinotéka už dávno nepatří jen k rozmarům bohatých lidí, ale stále častěji se zabydluje i ve standardních českých domácnostech, kde si získává čím dál větší oblibu. Od časů krabicových vín se leccos změnilo a tak tíhneme ke kvalitnějším vínům, které chceme mít správně uskladněné a vychutnat si tak jejich výbornou chuť. To vše v poklidu a pohodlí svého domova.  

Vinotéka nebo chcete-li chladnička na víno je klimatizovaná/temperovaná chladící skříň sloužící k uložení vína. Není správné si myslet, že stačí víno uchovat v lednici, protože každý druh vína vyžaduje pro své správné uložení jinou teplotu.  Červené víno má rádo teplejší prostředí a to v rozmezí 15 – 18 C, oproti tomu růžové a bílé víno je nejlépe skladovat při teplotě 7 – 12 C a sekty dokonce při teplotách 5 – 7 C. Vinotéka může být vestavná i volně stojící, ale řada z nich nabízí při dodržení určitých instalačních podmínek obojí umístění. Vestavné vinotéky jsou vhodné do větších prostor kuchyní, kde je lze snadno integrovat do kuchyňské linky. Stanou se tak nejen praktickým spotřebičem, ale zároveň i designovým doplňkem Vaší kuchyně. Pokud řešíte malý kuchyňský prostor, nesmutněte – volně stojící vinotéky jsou v současné době vyráběny v různých provedeních. Určitě naleznete takovou, která bude slušet Vašemu obývacímu pokoji i pracovně. Využít se dají i do kanceláří a restaurací. 

Na trhu existuje celá řada výrobců vinoték. My se dnes zaměříme na 3 velice oblíbené a hojně prodávané značky Humibox, Dunovax a Liebherr. 

Vinotéka Humibox pochází ze Španělska, kde se zpočátku vyráběly pouze pro několik španělských vinařství. Jejich oblíbenost se však díky nastavené kvalitě a cenové dostupnosti rychle rozšířila a proto se jedná o jedny z nejprodávanějších vinoték na českém trhu. Mezi jejich nejprodávanější modely patří HumiBox Duo US24 určený k uskladnění 24 lahví vína a jeho větší varianta HumiBox Duo US66 s kapacitou 66 lahví. U obou modelů se jedná o dvou zónové kompresorové vinotéky, kde lze nastavit zvlášť teplotu pro uchování červeného a bílého vína.  

Druhým ze jmenovaných je jedna z nejrychleji se rozvíjejících značek na trhu. Dunavox nabízí jednu z nejširších nabídek modelů na evropském trhu. Vybrat si můžete od menších jedno zónových, po profesionální výrobky určené pro restaurace a hotely, kam se vejde i 200 lahví vína. Je specialistou na výrobu vinoték, který svým zákazníkům dokáže nabídnout kvalitní produkt za velmi příznivou cenu a to s využitím pokročilých technologií jako je antivibrační kompresor, uhlíkový filtr, regulace vlhkosti, možnost dotápění a mnoha dalších. Zajímavou novinkou je exkluzivní jedno zónová vinotéka určená primárně do restaurací a velkých prostorných kuchyní -Dunavox DX-143.468. Vyniká unikátním patentovaným uspořádáním polic, které zaujme na první pohled. K dostání je s černým nebo nerezovým rámem. 

Mezi dražší, ale o to kvalitnější patří vinotéka Liebherr. Fakt, že se jedná o kvalitní výrobky, se prolíná celým sortimentem této firmy, který je velmi pestrý a s chlazením mají opravdu dlouholeté a bohaté zkušenosti. Ať už se jedná o lednice, mrazáky nebo vinotéky, všechny jejich výrobky vynikají svou špičkovou kvalitou, spolehlivostí a dlouhou životností a ačkoli má dnes firma Liebherr výrobní závody v mnoha zemích světa, stále platí, že se pod tímto logem skrývá osvědčená a tolik opěvovaná německá kvalita. Liebherr je jedním z mála výrobců, kteří své výrobky nejen vyrábí, ale přímo je vyvíjí a testuje. Neustále se snaží přicházet na trh s novými technologiemi a inovacemi a to se značí i ve vinotékách této značky. Jednou z jejich nejoblíbenějších a nejprodávanější vinoték je Liebherr UWKes 1752. Jedná se o jedno zónovou vinotéku o celkové kapacitě 46 lahví vína, která je vybavena kvalitním kompresorem a vyniká svou nízkou hlučností.