Test vinotéky Dunavox DX-17.58DBK

Domácí vinotéka DX-17.58DBK kompaktní vinotéka do každé kuchyně!

Na základě stále častějších požadavků na zabudování vinoték jsme se rozhodli rozšířit sortiment o nové modely vestavných a zároveň volně stojících vinoték Dunavox.

Jedním ze zástupců této řady je i domácí vinotéka DX-17.58DBK, který bychom Vám rádi představili podrobněji. Jedná se totiž o jeden z nejčastěji prodávaných modelů.

Jeden model jsme pro Vás vybalili a pořídili i několik amatérských fotek :-)

Je to způsobeno ideální velikostí pro menší kuchyně (šířka pouze 295 mm -do skříňky 30 cm).

V nabídce je také provedení v nerezu DX-17.58DSK , což je totožná vinotéka, pouze je osazena taženými nerezovými dvířky.

Detailnější prohlídka

Samotná vinotéka DX-17.58DBK Vás překvapí opravdu precizním zpracováním jak korpusu, dvířek tak interiéru. Jedná se o sofistikovaný přístroj s pokročilou regulací pomocí trojcestného ventilu. Lze tedy zcela samostatně regulovat obě zóny v plném rozsahu.

Cirkulaci vzduchu uvnitř zón (tak zvané dynamické chlazení) zajišťuje dvojice vnitřních ventilátorů. V celé zóně je tak stejná teplota a díky proudění dochází i k daleko rychlejšímu nachlazení vložených lahví a optimálnímu rozložení vlhkosti.

Na detailní fotce můžete vidět i dřevěnou poličku. Výhodou použití dřevěných polic je jejich přirozené napomáhání při udržení ideální vlhkosti. Nehledě k tomu, že dřevo vypadá daleko lépe než drátěné nerezové police.

Poličky jsou posuvné a také jednoduše vyjímatelné. Což je příjemné v případě, že by jste chtěli umístit do vinotéky něco objemnějšího (baginbox) nebo postavit lahve na stojato.

Dvířka jsou černá, krytá precizně zabroušenou skleněnou hladkou deskou (u druhého modelu samozřejmě z nerezu -tažená z jednoho kusu -žádné spoje).

Příjemnou vlastností je možnost otočení otevírání. Můžete tak přizpůsobit vinotéku orientaci Vaší kuchyně.

Korpus vinotéky je vyveden také v černé. Na povrchu je nanesena prášková barva v hrubším (neomakavém) designu. Korpus tedy není tak náchylný k zanechávání otisků.

Vše je precizně slícováno a dopasováno, za což musíme Dunavoxu složit poklonu. Není to zrovna pravidlem u většiny výrobců vinoték.

Vinotéka je vybavena předním odvětráním výměníku a kompresorového prostoru, díky čemuž je možno ji postavit volně i plně vestavět do zcela uzavřené skříňky. Výdech je zakryt decentní mřížkou.

Další pozornost jsme věnovali kompresoru. Jedná se o novou řadu kompresorů, vyvinutých pro tyto vinotéky. Hlavními přednostmi jsou nízká úroveň vibrací, které jsou pro víno obzvláště škodlivé, úspornost a nízká hladina hluku.

Kompresorové chlazení disponuje přebytkem výkonu. Zvládá tedy snadno i větší rotaci lahví uvnitř vinotéky.

Nyní k regulaci a ovládání. Jak jsme již zmiňovali, regulace probíhá pomocí trojcestného ventilu, zajišťujícího regulaci v obou zónách. Elektronická regulace získává data z dvojice digitálních čidel. Je tak zajištěno přesné dodržení teplot.

Samotné ovládání vinotéky je umístěno na středové dělící poličce uvnitř vinotéky. Díky tomu nedochází k nechtěnému přepínání teplot Vašimi dětmi :-) .

Samozřejmostí je i LED vypínatelné osvětlení vnitřku vynotéky, které působí velice decentně.

Vinotéku jsme nechali běžet dva dny v testovacím provozu. Překvapila nás zejména svojí nízkou hlučností.